Nuh Çimento İlköğretim Okulu Açıldı

Nuh Çimento Sanayi A.Ş. “İMSAD” Üyesi Oldu
1 Aralık 2006
Nuh’un Bayileri Uzakdoğu’da
30 Nisan 2007

“Eğitime %100 Destek Kampanyası” adı altında başlatılan çalışmalara bir katkı da Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin yaptırdığı “Nuh Çimento İlköğretim Okulu” oldu. Eskiyen ve yerine yenisinin yapılmasına karar verilen Seka İlköğretim Okulu’nu yeniden yapmak ve tekrar eğitime kazandırma projesini Nuh Çimento Sanayi A.Ş. üstlendi ve Kocaeli’ne modern bir okul kazandırdı.

Dönemin Kocaeli Valisi Sn.Erdal ATA’nın öncülüğünde okul projesi Nuh Çimento’ya teklif edildi ve Nuh Çimento yönetim kurulu üyeleri hiç tereddüt etmeden aldıkları kararla okulu yapmayı kabul ettiler. 15 Haziran 2005 tarihinde dönemin valisi Sn.Erdal ATA ile Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU okulun yapımı için protokol imzaladı. İmza törenine Nuh Çimento yönetim kurulu üyeleri, okulun mevcut öğrenciler ve okul aile birliği üyeleri de katıldı.
Nuh Çimento tarafından çok kısa sürede mevcut okulun yıkım çalışmalarına başlandı ve Milli Savunma Bakanı Sn.Vecdi GÖNÜL’ün katılımları ile 2 Aralık 2005 tarihinde okulun temeli atıldı. 33 derslikli okulun inşaatı kısa sürede tamamlanma aşamasına geldi ve 2006-2007 öğretim yılının ikinci yarısına yetiştirildi.
Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin 7.000.000 YTL harcadığı ve en modern okullardan birisi olan Nuh Çimento İlköğretim Okul’un açılışı, 28 Şubat 2007 Çarşamba günü Milli Savunma Bakanı Sn.Vecdi GÖNÜL, Çevre ve Orman Bakanı Sn.Osman PEPE, Kocaeli Milletvekili Sn.Nihat ERGÜN, Kocaeli Valisi Sn.Gökhan SÖZER, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn.İbrahim KARAOSMANOĞLU, Bekirpaşa Belediye Başkanı Sn.Abdullah KÖKTÜRK, Hereke Belediye Başkanı Sn.Esener MAÇİL, Milli Eğitim Müdürü Sn.Hayrettin GÜRSOY, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Sn.Yılmaz KANBAK, Kocaeli’ndeki daire müdürleri, iş adamları, okul müdürleri, öğrenci ve velilerinin katıldığı tören ile yapıldı.
Ayrıca Nuh Çimento Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU, yönetim kurulu üyelerinden ve ortaklarından, Sn.Özer YURTBİLİR, Sn.Levent YURTBİLİR, Sn.Nurullah ESKİYAPAN, Sn.Yaşar KÜÇÜKÇALIK, Sn.Ahmet İlhan GÖBÜLÜK, Sn.Ekrem ÖZKAN, Sn.Enver PARALI, Sn.Nuri PARALI ve Nuh Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Sn. Ercan SAYARI törende hazır bulundular.
Açılış töreni öncesinde Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU, Sn.Gökhan SÖZER, Sn.Osman PEPE ve Sn.Vecdi GÖNÜL birer konuşma yaptılar. Sn.Osman PEPE ve Sn.Vecdi GÖNÜL yaptıkları konuşmalarda, Kocaeli iline modern bir okul kazandırdıkları ve her fırsatta eğitime katkıda bulundukları için Nuh Çimento’ya teşekkür ettiler. Ayrıca Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU’na birer takdir yazısı ve plaket verdiler. Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi kesildi ve davetliler ile birlikte okul gezildi.
7.000.000 YTL’ye mal olan 7.900m²’lik alana sahip, 33 derslikli okulda, iki adet fen laboratuvarı, iki adet bilgisayar laboratuvarı, çok amaçlı bir spor salonu, konferans salonu, müzik, resim ve el işi sınıfları, kütüphane, revir, yemekhane, ana sınıfı, engelliler için wc, okul içinde asansör, sınıflarda özel yapım masa, sandalye ve yazı tahtası bulunuyor.